Przejdź do treści

4 najlepsze składniki na skuteczne oczyszczanie jelit i organizmu

składniki na oczyszczanie organizmu i jelit

W ciągu dnia narażeni jesteśmy na działanie toksyn, które odkładają się w organizmie. Dlatego też ważne jest, aby organizm oczyszczać, jak również, by wspomóc procesy w samym organizmie, który do pewnego stopnia oczyszcza się samoistnie. Aby toksyny były skutecznie wydalane z organizmu potrzebne są składniki, jak witaminy, niektóre pierwiastki, które musisz dostarczyć organizmowi.

Diety, uprawianie sportu oraz niektóre suplementy przyspieszają metabolizm i w naturalny sposób usprawniają oczyszczanie się organizmu. Oczyszczanie się organizmu odbywa się przez nerki, układ oddechowy i przewód pokarmowy. Usuwanie toksyn odbywa się również przez skórę. Jednak najważniejszym organem, który ma własny system odtruwania, jest wątroba. Aby wątroba skutecznie radziła sobie z odtruwaniem potrzebne są 4 niezbędne składniki, które należy regularnie dostarczać. Składniki te są szczególnie istotne, kiedy przeprowadzasz detoks organizmu, gdyż bez nich cały proces detoksykacji organizmu łączący się z dyskomfortem i wyrzeczeniami, może się nie udać. Pamiętaj więc, aby w tym czasie szczególnie zadbać o zwiększenie ilości tych 4 składników.


opinie Detox Antismog cena suplement na oczyszczanie organizmu

Szukasz sposobu na oczyszczanie organizmu? Zainteresuj się suplementem DetoxAntismog, który w ostatnim czasie zebrał wiele pozytywnych opinii w sieci i jest najpopularniejszym suplementem na oczyszczanie organizmu w 2018 roku! Zastosowano w nim także naturalne składniki charakteryzujące się dość szerokim zastosowaniem. Dowiedz się więcej na temat suplementu DetoxAntismog - najpopularniejszego w 2018r na detoksykację organizmu.

SZCZEGÓŁY TABLETEK DETOX-ANTISMOG


WAPŃ

Wapń stanowi podstawowy budulec dla kości i zębów. Niedobór wapnia w kościach powoduje, że chorujemy na osteoporozę. Wapń bierze udział w wielu procesach organizmu oraz w jego oczyszczaniu.

W obecnych czasach rośnie spożycie tłuszczy nasyconych. W tym przypadku również wapń przychodzi nam z pomocą. Wapń tworzy z kwasami tłuszczowymi nierozpuszczalne cząsteczki, które nie są w tym stanie wchłaniane przez jelita.

Przede wszystkim wapń usuwa z organizmu kadm i aflatoksyny. Kadm dostaje się do naszego organizmu przez dym papierosowy. Powoduje on uszkodzenie nerek, wątroby oraz kumuluje się w organizmie. Kadm ma działanie przeciwne do działania wapnia czyli powoduje demineralizację kości i zaburza przekaźnictwo nerwowe. Dlatego też należy spożywać w diecie wapń, który zapobiega wchłanianiu w przewodzie pokarmowym nie tylko kadmu, lecz także innych metali ciężkich jak ołów i cynk.

Wielu ludzi w Polsce cierpi na niedobór wapnia oraz witaminy D. Dlatego też konieczne jest dostarczanie go z dietą. Najlepszym źródłem wapnia są przetwory z mleka. Niestety u ludzi rasy białej i czarnej często występuje nietolerancja laktozy, która objawia się wzdęciami i biegunkami i uniemożliwia przyjmowanie wapnia z mlekiem. Dlatego też warto zwrócić się po inne źródła wapnia jak orzechy laskowe, słonecznik, migdały oraz natka pietruszki i soja. Wapń znajdziemy również w niektórych warzywach jak brokuły, szpinak oraz szczaw.

WITAMINA C

Bardzo istotny dla procesów oczyszczania organizmu jest kwas askorbinowy czyli witamina C. Stanowi ona silny antyoksydant. Witamina C dobrze zwalcza infekcje, zmniejsza ilość cholesterolu we krwi oraz usuwa wolne rodniki, uszkadzające komórki i ich DNA.
W czasie procesu oczyszczania organizmu potrzebujesz dużo witaminy C, dlatego też w tym czasie należy dostarczyć organizmowi nawet trzykrotnie większe dawki witaminy C.

Witaminę C możesz znaleźć przede wszystkim w cytrusach jak cytryny, grejpfruty, pomarańcze czy kiwi. Bogatym źródłem witaminy C są także warzywa jak ziemniaki i kapusta. Warto również korzystać z soku z żurawiny, który chroni przed infekcjami układu moczowego.

KAROTEN

Karoten występuje w warzywach, np. w marchewce jako naturalny barwnik, który nadaje warzywom pomarańczowy kolor. Stanowi on czynnik biorący udział w wytwarzaniu witaminy A, która jest silnym antyoksydantem. Witamina A jest niezbędna dla zdrowia oczu i skóry jak również zabezpiecza organizm przed infekcjami. U osób, które często chorują na przeziębianie stężenia karotenu i witaminy A jest niższe.
Bogatym źródłem karotenu są warzywa w kolorze czerwonym i pomarańczowym jak pomidory, dynia i papryka ale także szpinak i brokuły.

GLUTATION

Glutation stanowi silny przeciwutleniacz. Dlatego też chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne rodniki oraz zatrucie środowiska. Ponadto odgrywa znaczącą rolę w procesie oddychania wewnątrzkomórkowego, które przyczynia się do wytwarzania energii. Glutation usuwać metale ciężkie jak rtęć, ołów i arsen. Glutation jest potrzebny organizmowi w zwalczaniu wielu chorób jak choroby jelit, płuc oraz infekcje wirusowe. Odpowiednia ilość glutationu w organizmie zapobiega zniszczeniu tkanek w wyniku tych chorób.

Glutation wytwarzany jest przez komórki organizmu. Jednak z wiekiem jego stężenie obniża się. Dlatego też warto suplementować glutation oraz dostarczać organizmowi naturalny glutation z pożywieniem. Jest to szczególnie ważne dla sportowców, gdyż odpowiednia ilość glutationu zmniejsza uczucie zmęczenia.
Dobrym źródłem glutationu są takie warzywa jak czosnek, szparagi, awokado oraz orientalne przyprawy jak kurkuma.

zdrowa dieta oczyszczająca

W czasie detoksykacji organizmu dieta powinna zawierać produkty zdrowe i najlepiej nieprzetworzone. Wyżej wymienione 4 niezbędne składniki możesz dostarczyć organizmowi w postaci sałatek, zup czy przekąsek, które nie tylko wspomogą proces oczyszczania lecz także świetnie smakują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.