Przejdź do treści

5 rad na start w odchudzaniu

porady na odchudzanie

W naszym życiu pośpiech, stres, brak czasu na wszystko, zbyt krótki sen (nie mówiąc już o chemii w żywności), wszystko to jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu i niestety sprawia, że strasznie tyjemy. Próbujemy różnych diet cudownych, ale to bardzo zły pomysł, przy tym organizm wyniszczony i narażamy go na choroby. Każda dieta musi być przemyślana i dobrze przygotowana.

Rada nr 1

1.Każde odchudzanie musi być zrobione rozsądnie i na pewno żadna dieta cud. Nie powinniśmy wymęczać organizmu żadnymi głodówkami tylko powinno się dobrze przygotować do odchudzania. Musimy pamiętać, że przy odchudzaniu nie możemy więcej schudnąć niż 2-4 kg miesięcznie.

Rada nr 2

2. Przygotowujemy się na odchudzanie psychicznie, ponieważ najpierw organizm musi się przyzwyczaić do zmian i bardzo rozsądnie wyeliminować takie potrawy, dzięki którym niestety tyjemy. Musimy zmienić przyzwyczajenia i myślenie o naszej sylwetce. Będziemy to robić, żeby być zdrowszym, lżejszym, a także dla lepszego samopoczucia. Dużym problemem jest nasze myślenie; chcemy dużych zmian natychmiast, a pamiętajmy, że im dłużej trwa to nasze odchudzanie to zostawia lepsze efekty i organizm się przyzwyczaja i po całym procesie nie będziemy przybierać na wadze. Trzeba zaakceptować, że dość długo i konsekwentnie musimy czekać na efekty.

Rada nr 3

3. Zaczynając dietę musimy usunąć niepotrzebne fastfoody, słodycze i inne składniki z naszego jedzenia i ustalić dość sztywne godziny naszych posiłków. Dość ważnym posiłkiem w naszym życiu jest śniadanie. Drugim posiłkiem jest ciepły obiad oraz lekka kolacja. W ciągu dnia możemy zjeść małe przekąski. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby jeść powoli, bo szybkie jedzenie powoduje duże dolegliwości, ale także sprawia, że zjadamy dużo więcej. Między posiłkami możemy zjeść dwie przekąski, ale nie mogą to być słodycze, fastfoody. Nie możemy jeść częściej jak 3 godziny.

Rada nr 4

4. Ważnym elementem odchudzania jest, aby zachować spokój i nie ważyć się codziennie, nie panikować i nie oczekiwać efektów na drugi dzień. Psychiczne przygotowanie jest bardzo ważne, bo wtedy podchodzimy do tego inaczej i spokojnie oczekujemy na efekty. Pamiętajmy, że spokojne podejście, konsekwentne pilnowanie czy spożywania odpowiedniej ilości pokarmu, czy też odpowiedniej pory przyjmowania pokarmów przyniesie dobre efekty. Nie powinniśmy rezygnować z tak obranego trybu życia, nawet jeżeli zjemy coś słodkiego to przecież nic strasznego.

Rada nr 5

5. Do kompletu tj. do dobrego odchudzania i całego procesu, jaki musisz przygotować ma dobry wpływ jeżeli robimy to w parze, zawsze jest ktoś kto nam pomoże lub będzie nas wspierać i pilnować aby nie rezygnować.
Dobrze przygotowany cały proces odchudzania przyniesie nam cudowne efekty, które będą się utrzymywały przez długi czas bądź z nami zostaną na zawsze. Pamiętajmy, że organizm się przyzwyczaja, jeżeli robimy jakieś konkretne zachowania oraz odpowiednio przyjmuje pokarmy bez tycia. Także warto przygotować się dobrze i trwać w tym procesie długo, żeby później mieć ogólny spokój i spokój ze sylwetką. Człowiek, mający odpowiednią wagę ciała, ma mniej problemów zdrowotnych, więcej chęci do życia, a także częściej się uśmiecha i dużo więcej jest w stanie ogarnąć spraw, które ma na głowie.

rady na skuteczne odchudzanie

Pamiętajmy zatem, że żadne diety-cud ani wykańczające głodówki nie prowadzą do żadnego mądrego wytłumaczenia. Niszcząc sobie życie, osłabiając organizm, nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo narażamy się na straszne choroby a nigdy taka dieta-cud nie przynosi efektów na dłuższą metę, tylko wprost przeciwnie, może efekt na miesiąc, a potem efekt jojo. Zanim zrobimy coś, co możemy żałować całe życie, to się dobrze zastanówmy i przygotujmy do całego systemu i procesu odchudzania. Takie dobre przygotowanie to pierwszy sukces. Odchudzanie to trudne kroki, wszyscy się przekonaliśmy. Jeśli chcemy schudnąć i to na dobre, to musimy zmienić podejście do całego swojego życia i zacząć być fit. Dieta to 80% sukcesu, a 20% to aktywność fizyczna, którą na co dzień wykonujemy. Jeśli chcesz cieszyć się piękną figurą oraz zdrowiem, musisz umiejętnie to połączyć. Chcąc trwale się odchudzić pamiętaj, że najważniejsza jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, a nie krótkotrwałe modne diety. Pierwsze co musisz zrobić, to wiedzieć ile tak naprawdę jesz i pijesz. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dodatkowa porcja pozornie zdrowej sałatki lub ciastko to także dodatkowe kalorie. Dlatego przez 3 dni notuj swoje posiłki w taki sposób, żeby zobaczyć, jaki masz problem; czego jest za dużo, a czego za mało- jak zmienić jadłospis, aby dieta przynosiła efekty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.