Przejdź do treści

Agrest amla – właściwości. Niezbędna pomoc w odchudzaniu?

Właściwości Agrest Amla i wpływ na odchudzanie

Wiele osób podziwia niezwykłą urodę Hindusek. Ich piękne włosy, jedwabistą skórę, i smukłą sylwetkę. Okazuje się, że za ich urodę odpowiada owoc, nazywany amlą – agrestem indyjskim. Według tradycji jest to drzewo, które jest zamieszkałe przez hinduskiego boga Wisznu i dlatego jest traktowane jako święte. Agrest amla jest też bohaterką wielu legend. Jedna z nich mówi, że owoce amli pozwoliły ubogiej dziewczynie zdobyć serce nieprzystępnego maharadży. Amla to drzewo, które wydaje owoce wielkości jabłek, kształtem przypominające agrest europejski. Od wieków była wykorzystywana w tradycyjnej medycynie indyjskiej ze względu na swoje niezwykła właściwości. Uznano amlę za owoc, który przeciwdziała efektom starzenia. Testy naukowe potwierdziły, że zawiera dużo witaminy C, spore stężenie tanin, żelaza i wapnia, a także antyutleniacze. Ten skład powoduje, że amla jest naturalnym antybiotykiem, doskonale wpływa na jakość skóry, przeciwdziała tzw. pomarańczowej skórce, czyli cellulitowi, ma właściwości wzmacniające włosy i nadające im jedwabisty połysk. Wyciąg z amli ma przeciwdziałać chorobom skóry, a nawet łysieniu. W Polsce amla była do tej pory mało znana. Popularność zyskuje jako środek wspomagający odchudzanie.


Ranking Tabletek na Odchudzanie - Lipiec 2020r

Ostatnia aktualizacja rankingu: 05.06.2023

Amla na odchudzanie?

Producenci suplementów diety z zawartością amli prześcigają się w podawaniu liczby kilogramów jakie można stracić w ciągi miesiąca. Ponoć można zrzucić nawet jedenaście kilogramów. Jak jest w istocie? Na początek musimy stwierdzić, że sama amla, chociaż ma naprawdę dobroczynne właściwości, sama sobie nie poradzi z obniżeniem naszej wago. Ma pewne właściwości, które to ułatwiają, ale nie zastąpią zdrowej diety, a także aktywności fizycznej. Jakie zatem właściwości amli wpływają na spadek wagi?

  1. Amla normalizuje poziom cukru we krwi i utrzymuje go na średnim poziomie. To powoduje, że nie mamy tzw. „wilczego apetytu”, który powoduje okresowe napady głodu.
  2. Przyspiesza metabolizm. Szybciej trawimy to, co jemy.
  3. Oczyszcza organizm ze złogów. Dotyczy to zwłaszcza układu trawiennego. Dzięki temu jest on w stanie szybciej wszystko strawić, pracuje intensywniej, co nam pomaga w procesie odchudzania.
  4. Kontroluje i utrzymuje apetyt na stabilnym poziomie.
  5. Występujący w amli błonnik daje poczucie sytości. Dzięki temu nie mamy ustawicznej potrzeby „dojadania”. Wszelkie przekąski, które tak bardzo rujnują naszą wagę są odstawione.
  6. Usuwa z organizmu toksyny, które są najczęściej odpowiedzialne za brak widocznych efektów odchudzania.

Dawkowanie Agrest Amla i właściwości odchudzające

Amla – dawkowanie

Amle, w naszej strefie klimatycznej, można kupić w postaci owoców suszonych lub kandyzowanych. Dostępna jest też jako olej lub puder. Często występuje w suplementach diety. Najlepszym sposobem jest dodawanie suszonych owoców do kefirów, deserów. Suszone owoce dobrze jest przed spożyciem namoczyć na krótką chwile w ciepłej wodzie, by pozbyć się nadmiaru cukru. Jeśli mamy amlę w postaci syropu, to po prostu dodajemy do wody i pijemy. Olej jest natomiast stosowany zewnętrznie, najczęściej na włosy, by wzmacniać ich gęstość i poprawiać strukturę.

Opinie konsumentów amli

Amla jest owocem, który od niedawna zagościł w europejskiej kuchni. Jak wszystko, co nowe, dopiero musi dać się szerzej poznać. Nie wszyscy wiedzą o dobroczynnych właściwościach amli. Dość nieśmiało pojawiają się szersze informacje, na blogach i forach internetowych. Większość osób jednak, która włączyła owoce amli do swojej diety jest z tego faktu bardzo zadowolona. W końcu nie korzystamy z rośliny zupełnie nieznanej, ale mamy do czynienia z owocem dobrze odbieranym i docenianym w innej kulturze. Warto czasami sięgnąć po nowości, by sprawdzić, jak działa na nasz organizm. Zawsze jednak trzeba to czynić powoli i sprawdzając efekty działania na nasz organizm. Wszyscy przecież wiedzą, że idealne działanie produktu na konkretny organizm, może się okazać zupełnie nieskuteczny w przypadku innego. Można jednak zaobserwować, że amla zyskuje naprawdę pozytywne oceny. W dodatku blogerki kuchenne i zajmujące się tzw. zdrową żywnością coraz częściej polecają owoce amli i chwalą jej skuteczność w procesie odchudzania. Warto więc spróbować i samodzielne ocenić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.