Przejdź do treści

Cellulit – jak się go pozbyć?

Rozwiązania na pozbycie się cellulitu

Cellulit to zaburzenie, z którym zmaga się wiele kobiet, niezależnie od wagi, ponieważ dotyka on również bardzo szczupłych kobiet. Jednak bardzo ciężko jest wykryć przyczyny jego występowania. Istnieje wiele sposobów na jego zredukowanie. Postaramy się przedstawić tylko te warte uwagi.

Czym właściwie jest cellulit?

Cellulit to nie choroba, ale zaburzenie, które mówi o złym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Ponadto ten rodzaj schorzenia może mieć wpływ na złe funkcjonowanie zarówno tkanki tłuszczowej, jak i układu żylnego. Dlatego właśnie masaż antycellulitowy ma tak istotne znaczenie. Tworzenie się cellulitu rozpoczyna się od zakłócenia krążenia krwi, spowodowanego osłabieniem żył. Powoduje to między innymi problemy ze spalaniem tłuszczu oraz usuwaniem szkodliwych toksyn z naszego organizmu. Masaż antycellulitowy pozwoli na rozwiązanie tych problemów. Cellulit to schorzenie niestety bardzo widoczne na naszej skórze, ponieważ przybiera postać twardych, wypukłych grudek. To właśnie przez nie skóra staje się mało elastyczna. Masaż antycellulitowy może usuwać pojawiające się dolegliwości bólowe.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Tak jak z większością schorzeń, tak i z cellulitem przyczyny powstawania są bardzo różne. Musimy pamiętać, że takie problemy występują u kobiet w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz między innymi w okresie menopauzy. Masaż antycellulitowy pozwoli na niwelowanie wszystkich skutków. Jedną z największych przyczyn powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne, które w obecnych czasach spotykają co drugą kobietę. Zaburzenia hormonalne związane są z dużą ilością estrogenu w porównaniu do progesteronu. Na ilość hormonów nie mamy zbyt często żadnego wpływu, jednak możemy zapobiegać niektórym sytuacjom, stosując masaż antycellulitowy. Jedną z odmian cellulitu jest cellulit wodny, którego przyczyny są znacznie inne. Powstaje w efekcie nadmiaru wody w naszym organizmie oraz dużej ilości toksyn. Widoczny jest na naszej skórze w postaci obrzęków, które zniwelować może masaż antycellulitowy.

Masaż antycellulitowy sposobem na zredukowanie cellulitu

Pewnie wielu z nas wie, że istnieje wiele rodzajów masażu antycellulitowego, który dobierany jest odpowiednio do przyczyn powstawania cellulitu. Do najbardziej popularnych rodzajów masażu antycellulitowego należą między innymi:

  • Dynamiczny masaż antycellulitowy
    To masaż wykonywany przy pomocy rąk. Techniki dobierane są indywidualnie dla każdej klientki, ze względu na różne rozmieszczenie cellulitu. Nie musimy się obawiać – masaż antycellulitowy wykonywany przy pomocy tej metody jest bezbolesny i powoduje wręcz ulgę. Ruchy wykonywane przez masażystę są dość energiczne i intensywne. Skutkiem tego masażu jest rozbicie tkanki tłuszczonej, ale również ujędrnienie niektórych części ciał, jak na przykład brzuch, pośladki, biodra czy piersi.
  • Masaż antycellulitowy podciśnieniowy body-shaping
    Jego głównymi efektami są przede wszystkim poprawa kształtu i budowy pośladków oraz piersi. Cały zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, która wyposażona jest ruchome kulki. Zasysają fałd skóry, a następnie energicznie go rozmasowują. Masaż antycellulitowy wykonywany przy pomocy tej metody zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie, a przede wszystkim usuwa nadmierną tkankę tłuszczową.
  • Endermologia
    Masaż antycellulitowy wykonywany tą techniką wykonywany jest na całej powierzchni ciała przy pomocy specjalnej głowicy z dwoma ruchomymi rolkami. Bardzo ważnym przed rozpoczęciem masażu jest przygotowanie pacjentki, a konkretnie ubranie jej w specjalny strój. Ta technika poprawia krążenie oraz usuwa nadmiar wody z organizmu.

Ranking Tabletek na Odchudzanie - Lipiec 2020r

Ostatnia aktualizacja rankingu: 04.06.2023

Dieta, która pomoże nam w walce z cellulitem

W walce z cellulitem istotna jest również dieta. Powinniśmy do swoich codziennych posiłków wprowadzić dużą ilość produktów pełnoziarnistych. Błonnik w nich zawarty przyspieszy przemianę materii i zredukuje widoczność cellulitu. Bardzo ważne jest również spożywania owoców i warzyw. Niektóre przyprawy i zioła, zarówno te suszone, jak i świeże mają wiele przydatnych składników, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Wiele z nich może oczyścić nasz organizm z toksyn. Bardzo dobrym rozwiązaniem w walce z cellulitem są herbaty ziołowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszystkie produkty roślinne zaczną działać na nasz organizm dzięki regularnemu ich spożywaniu.
Jak widać, cellulit wymaga od nas wielu wyrzeczeń, aby zniwelować jego działanie. Jednocześnie warto stosować przede wszystkim naturalne środki wspomagające, które mogą pomóc nam w walce z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.