Przejdź do treści

Czarny orzech – naturalny sposób na pasożyty

Czarny orzech jako sposób na pasożyty - jego działanie i właściwości w walce z oczyszczaniem organizmu

Naturalne sposoby leczenia infekcji mogą być bardzo pomocne. Natura dała nam wiele środków leczniczych, które możemy wykorzystać. Niektóre z nich są szeroko znane, inne niepozorne, a o jeszcze innych elementach nigdy byś nie pomyślała, że leczą. Czarny orzech jest jednym z zaskakujących darów przyrody. Przekonaj się sama.

Zaskakujące zastosowanie czarnego orzecha

Czarny orzech to roślina szczególnie charakterystyczna dla Ameryki Północnej. W Polsce rzadko pojawiają się jego przemyślane uprawy, choć pojawia się w niewielkich ilościach. Częściej można spotkać zdziczałe orzechy. Jest to zaskakujące, zważając na to, że owoce orzecha mają niezwykle korzystne działanie przy leczeniu pasożytów. Stanowi to jego podstawową zaletę, lecz nie jedyną. Zarówno sam czarny orzech, jak i preparaty wytwarzane na jego bazie charakteryzują się silnym działaniem: oczyszczającym, przeciwbakteryjnym, grzybobójczym, przeciwwirusowym. Wynika to ze znajdujących się w orzechach składników, które są wykorzystywane w różnorodnych substancjach leczniczych. Dzięki właściwościom odrobaczającym orzech sprawdza się przy walce z pasożytami, lecz można go wykorzystać także podczas niestrawności oraz jako lekarstw pomagające w walce z powracającymi kurzajkami.

Problemy z pasożytami

Często pasożyty kojarzą się przede wszystkim ze zwierzętami i istnieje przekonanie, że to ich dotyczą, nie człowieka. Jest to jednak błędne myślenie, gdyż jest wiele pasożytów, które upodobały sobie również człowieka. Dotyczy to tasiemców, glist ludzkich albo owsików. Każde z nich to trudny problem zdrowotny, który bywa także trudny do zdiagnozowania. Z tego powodu, chociaż nawet w Polsce pojawienie się w organizmie pasożytów dotyka wielu osób, bardzo rzadko jest ono prawidłowo diagnozowane. Zazwyczaj, zanim pojawi się prawidłowa ocena lekarska mija dużo czasu, co nie wynika jednak z niedopatrzenia lekarza, lecz z mylenia objawów istnienia pasożytów z innymi chorobami.


opinie Detox Antismog cena suplement na oczyszczanie organizmu

Szukasz sposobu na oczyszczanie organizmu? Zainteresuj się suplementem DetoxAntismog, który w ostatnim czasie zebrał wiele pozytywnych opinii w sieci i jest najpopularniejszym suplementem na oczyszczanie organizmu w 2018 roku! Zastosowano w nim także naturalne składniki charakteryzujące się dość szerokim zastosowaniem. Dowiedz się więcej na temat suplementu DetoxAntismog - najpopularniejszego w 2018r na detoksykację organizmu.

SZCZEGÓŁY TABLETEK DETOX-ANTISMOG


Jak pasożyty wnikają do organizmu?

Istnieje wiele różnych sposobów dostawania się pasożytów do organizmu. Główną przyczyną są zanieczyszczone elementy otoczenia, głównie woda oraz jedzenie. Jedzenie, choć obecnie wielokrotnie badane, bywa najczęstszym nośnikiem pasożytów, ponieważ można zarazić się nimi po zjedzeniu niedogotowanej wołowiny, wieprzowiny oraz jedząc surowe, bądź niedopieczone ryby. Z tego powodu lubiany przez niektórych tatar, czyli przysmak z surowego mięsa, powinien być kupowany tylko w sprawdzonych sklepach z mięsem z dokładnie przebadanych hodowli.
Poza jedzeniem pasożyty mogą dostać się do organizmu poprzez kontakt ze zwierzętami, ugryzienia owadów, dotknięcie powierzchni, na której rozwijały się larwy pasożytów (szczególnie dotknięcie nosem albo ustami).

Działanie pasożytów na człowieka

Gdy pasożyty wnikną już w organizm człowieka nie pozostaje to bez wpływu na jego zdrowie. Nie istnieją w ciele spokojnie, lecz rozwijają się tak, jak w innych dogodnych dla siebie miejscach. Szczególnie często pasożyty umiejscawiają się w jelitach, a także w wątrobie, mózgu, krwi, a nawet oczach. Wśród najbardziej powszechnych objawów zakażenia nimi znajdują się: częste biegunki, zaparcia, długotrwałe zmęczenie, bóle brzucha, wrażliwość na alergię, zaniżona odporność, gazy, wzdęcia, nadwrażliwość jelita. Jeżeli taki stan nie mija, pomimo stosowania środków wspomagających układ pokarmowy, a do tego pojawia się nadmierne chudnięcie (jak przy tasiemcu) to znak, że przyczyną problemów mogą być pasożyty.

Czarny orzech a pasożyty

Czarny orzech to jeden z lepszych sposobów o działaniu przeciwpasożytniczym. Lepszy tym bardziej, że naturalny, co oznacza że do organizmu nie dostają się kolejne porcje chemii, której w dzisiejszych czasach ciało ma w nadmiarze.
Najważniejszymi składnikami w orzechu, działającymi na pasożyty są taniny oraz juglon i jod. Taniny są garbnikami pochodzenia naturalnego, które mają działanie ściągające i antyseptyczne, chroniące przed grzybami oraz pasożytami. Z kolei juglon jest substancją zabijającą szkodniki. Znajduje się go najwięcej w wyciągu przygotowywanym ze świeżych owoców czarnego orzecha.

Jak zastosować wyciąg z czarnego orzecha?

Kuracja wyciągiem z czarnego orzecha jest prosta i nie należy się jej obawiać. Lekarze zalecają jej stosowanie o poranku, przed śniadaniem, czyli na czczo. Wyciąg działa wówczas skuteczniej, ponieważ łatwiej w ten sposób zahamować przemieszczenie się pasożytów w górę przewodu pokarmowego.
Pierwszy dzień stosowania kuracji orzechem czarnym oznacza przyjęcie 1 kropli wyciągu zmieszanego z 1 łyżeczką wody. Drugi dzień to już 2 krople wyciągu, trzeci 3 krople, aż do szóstego dnia. W dniu szóstym w 1 łyżeczce wody powinno znaleźć się 5 kropli wyciągu. Taką ilość należy przyjąć dwa razy w ciągu dnia, a następnie zrobić tydzień przerwy. Po jego zakończeniu kuracja rozpoczyna się ponownie, lecz nie od jednej kropli dziennie, a od 5 kropli dwa razy dziennie. Aby kuracja przyniosła efekty powinna trwać przez trzy miesiące.
Lekarze zalecają stosowanie jej, jeżeli pojawiają się niepokojące objawy lub jeżeli posiadasz zwierzęta, które mogą przenosić pasożyty, nawet jeżeli dobrze o nie dbasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.