Przejdź do treści

Czerwona herbata na odchudzanie

odchudzanie czerwona herbata opinie

Popijanie czerwonej herbaty stało się dla niektórych codziennych rytuałem. Niektórzy
rozpoczęli ten rytuał słysząc, że jest korzystna podczas odchudzania i pozwala na utratę zbędnych kilogramów. Nie dzieje się to z dnia na dzień, lecz producenci czerwonego napoju zapewniają, że dzięki niemu idealna waga jest blisko. Warto to sprawdzić.

Czym jest czerwona herbata?

Czerwona herbata, zwana również oolong, jak wiele specyfików związanych z odchudzaniem pochodzi z Azji. Znana i lubiana jest głównie w Chinach, choć nie dorównuje popularności zielonemu naparowi. Rozpowszechniła się już po świecie w wyniku nagłaśniania jej istotnych właściwości, chociaż w Polsce była znana i popijana jeszcze w latach 50 i 60-tych XX wieku, kiedy nie można było dostać w sklepach innej.
Główną zaletą czerwonej herbaty jest proces jej powstawania. W przeciwieństwie do innych herbat, czerwona podlega bardzo krótkiemu procesowi fermentacji. Pozwala to na zachowanie cennych mikroelementów, przy jednocześnie niewielkiej ilości kofeiny. Jest to największa różnica pomiędzy nią, a innymi rodzajami herbat. Mikroelementy oraz przeciwutleniacze w herbacie przyczyniają się do jej szerokiego zastosowania podczas dbania o sylwetkę i prawidłową wagę.

Zalety czerwonej herbaty

Herbatę czerwoną można zakupić zarówno w formie liściastej, jak również w torebkach. Pakowana w torebki jest popularniejsza, ponieważ łatwiej się ją parzy. Traci nieco na jakości, jeżeli chodzi o składniki, jednak nadal ma swoje zalety. Tak przynajmniej można wywnioskować z informacji na opakowaniu. Pośród licznych zalet, jakie gwarantuje producent znajduje się:

  • działanie odchudzające – podawane jako podstawowe. Regularne popijanie herbaty ma zapewniać zmniejszenie się objętości ciała o kilka centymetrów;
  • działanie oczyszczające – z uwagi na poprawę funkcjonowania nerek i moczopędne właściwości herbata czerwona ma oczyszczać organizm z toksyn oraz działać odkwaszająco;
  • działanie uspokajające – ma pomagać podczas zasypiania i uspokajać układ nerwowy;
  • działanie wspomagające – szczególnie układ pokarmowy, przyśpieszając pracę jelit, co ma przekładać się na spadek wagi i zanik tkanki tłuszczowej.

Stosowanie czerwonej herbaty

Zastosowanie czerwonej herbaty w codziennej diecie nie jest szczególnie trudne. Wystarczy zalać ciepłą wodą listki lub torebkę i odczekać 5 minut do zaparzenia. Jedynym zaleceniem, którego warto przestrzegać jest wypijanie nie więcej, niż trzech filiżanek herbaty. Wynika to z jej moczopędnych właściwości. Nadmierna jej ilość mogłaby nadwyrężyć nerki.

Opinie o czerwonej herbacie

Choć producent zachwala czerwoną herbatę jako sposób na nadwagę, opinie osób popijających ją są odmienne. Przede wszystkim większość użytkowników nie potwierdza odchudzających właściwości. Wiele osób podaje, że ich waga na początku stosowania była taka sama po kilku tygodniach jej użytkowania. Istotnie internauci przyznawali, że herbata poprawia stan układu pokarmowego, zwłaszcza wypijana po jedzeniu. Nie można jednak od niej oczekiwać, że spowoduje pozbycie się zbędnych kilogramów, zwłaszcza bez zastosowania diety oraz ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.