Przejdź do treści

Dieta bebio – zalety oraz inne właściwości

Dieta bebio na odchudzanie - właściwości i zalety

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, potrzebujesz dobrej diety. Diety, po której będziesz widziała efekty i nie zamęczysz organizmu. Rozwiązanie? Spróbuj diety bebio. Nazwa brzmi tajemniczo, lecz kryje się pod nią możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów oraz poprawienia samopoczucia. Przeczytaj, dowiedz się więcej i wypróbuj.

Czy jest dieta bebio?

Sama nazwa diety, dieta bebio, czyni z niej coś tajemniczego, lecz pod tym hasłem kryje się sposób odżywiania i dbania o siebie opracowany przez Ewę Chodakowską i jej dietetyków. Chodakowska jest znaną od lat trenerką fitness i trenerką personalną. Wspomniana dieta jest przede wszystkim planem zdrowego, racjonalnego żywienia, które pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Nie ma w niej konieczności głodowania ani radykalnego ograniczania jedzenia, gdyż Ewa Chodakowska znana jest z bycia przeciwniczką drakońskich diet, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i liczenia kalorii. Zamiast słynnych 1000 kalorii, którymi szczycą się inne diety, w dieta bebio może dostarczać ciału nawet 2500 kalorii bez ryzyka przybierania na wadze. Zamiast tyć, chudniesz, a jednocześnie nie tracisz energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania. Dodatkową zaletą jest brak efektu jo-jo po jej zakończeniu, gdyż organizm nie obawia się nagłego odcięcia od pożywienia i nie rozpoczyna gromadzenia zapasów.
Dietę bebio można zamówić na stronie internetowej Ewy Chodakowskiej otrzymując dwumiesięczny plan działania łącznie z dopasowanym jadłospisem.

Główne zasady diety bebio

Zasady diety bebio są w wielu punktach zbieżne z ogólnie znanymi zasadami zdrowego odżywiania oraz zdrowego sposobu odchudzania. Chodakowska podkreśla, że dobre odchudzanie to takie, które nie wyniszcza organizmu. Główną zasadą jest regularne przyjmowanie jedzenia w odstępach 3 lub 4 godzin i przyjmowanie 5-ciu posiłków dziennie. Przy tym, nie można zapomnieć o śniadaniu. Obecnie istnieje trend odrzucania śniadania, zastępowania go kawą i posilania się dopiero w porze obiadowej. Nie jest to korzystne ani dla wagi, ani dla poprawnego rozpoczęcia dnia. Śniadanie jest posiłkiem, dzięki któremu zyskuje się siłę do funkcjonowania czy to w pracy, czy w szkole, dlatego nie powinno się z niego rezygnować.
Kolejną zasadą diety bebio jest włączenie do odchudzania ćwiczeń, które pomagają spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz poprawia ogólną kondycję. Właśnie dzięki ćwiczeniom ilość kalorii na tej diecie sięga nawet 2000-2500 kalorii, ponieważ organizm nie jest bezczynny i ma możliwość ich spalania. Mała ilość kalorii i ćwiczenia, wbrew przekonaniu niektórych, nie poprawi efektów, lecz wręcz przeciwnie, spowolni metabolizm. Organizm może zacząć spalać mięśnie zamiast tłuszczu, a nie o taki efekt chodzi, jak podkreśla Chodakowska.


Ranking Tabletek na Odchudzanie - Lipiec 2020r

Ostatnia aktualizacja rankingu: 05.06.2023

Istotne elementy diety bebio

Racjonalne podejście diety bebio do jadłospisu oznacza, że jego częścią składową są zdrowe produkty spożywcze, szczególnie zielone warzywa, np. brukselka, sałata, szparagi, szpinak, brokuły. Kryje się w nich bogactwo składników odżywczych, witamin i minerałów. Zielone warzywa są dobrym dostawcą naturalnego błonnika, który hamuje apetyt, zmniejsza pojawianie się napadów głodu oraz sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn. Zmniejsza również ilość LDL, złego cholesterolu będącego jedną z przyczyn miażdżycy. Poza błonnikiem warzywa dostarczają ciało witaminy B9, czyli dobrze znanego kwasu foliowego. Zmniejsza on ryzyko zachorowaniu na raka trzustki oraz wspomaga produkcję czerwonych krwinek. Jest również niezbędny podczas podziału komórek organizmu. Witamina B9 znajduje się także w jęczmieniu, grochu, brązowym ryżu, soczewicy, które także stanowią część zdrowego jadłospisu.
Same warzywa to jednak nie wszystko. Dieta bebio wymaga przyjmowania białka budującego mięśnie podczas treningu. Najlepiej sprawdzi się mięso z kurczaka. Zawarte w nim białko wpłynie zarówno na budowę mięśni, jak i na wytwarzanie enzymów trawiennych oraz regulację wody w organizmie.

Trening w diecie bebio

Nieodłącznym elementem diety bebio jest aktywność fizyczna. Wraz z zamówionym planem diety otrzymuje się również plan ćwiczeń do wykonywania w trakcie jej stosowania. Jednocześnie można stosować treningi już udostępnione przez Ewę Chodakowską. Są one bardzo intensywne, dlatego w czasie diety zalecana jest duża liczba kalorii oraz białka, które sprzyja powstawaniu masy mięśniowej oraz spalaniu tłuszczu.
Plan diety nie zaleca konkretnej pory na ćwiczenia, można dopasować ją do własnego dnia, ważne jest jednak pamiętanie, żeby przed oraz po treningu zjeść odpowiedni posiłek. Nie może to być cokolwiek. W diecie bebio istotny jest prawidłowy dobór pokarmów. Na godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń można wypić koktajl mleczny albo zjeść 1 szklankę owoców (świeżych lub suszonych). Natomiast 45 minut po treningu można posilić się garścią orzechów albo płatkami owsianymi z mlekiem. Z drobnego posiłku nie można zrezygnować nawet, jeżeli ćwiczenia wykonywałaś wieczorem. Posiłek przed treningiem daje organizmowi siłę, z kolei po treningu pozwala mu na prawidłową regenerację i uzupełnienie straconych składników. Trzeba jedyne zachować lekkostrawność produktów.

Wcielanie w życie diety bebio

Jak wspomniano, dietę bebio specjalnie dla siebie można zamówić przez stronę internetową. Nie wymaga to wychodzenia z domu, a jedynie poświęcenie kilku minut na jej zamówienie. Aby otrzymać dobry egzemplarz musisz przesłać swoje dane przy pomocy specjalnego formularza. Dotyczy to zarówno imienia i nazwiska, jak również wagi, podania celu, jaki chce się osiągnąć z dietą. Dodatkowo trzeba podać kiedy będziesz się ważyć, ile ćwiczysz, co lubisz jeść, czego nie lubisz, ile posiłków dziennie chcesz jadać (można wybrać 4 lub 5). Pojawiają się także pytania o alergie i karmienie piersią.
Jadłospis otrzymany w ramach diety jest aktualizowany co tydzień. Dzięki temu nie jest ona jednostajna i nudna oraz nie ogranicza organizmowi niezbędnych składników. W pakiecie otrzymujesz także „listy zakupów” z podpowiedziami na temat produktów oraz informacje na temat pór przyjmowania posiłków, kaloryczności oraz wagi poszczególnych dań. Pomaga to w komponowaniu i wybieraniu posiłków przed treningiem albo po nim.

Główne zalety diety Bebio na odchudzanie

Główne zalety diety bebio

Dieta bebio jest z pewnością interesującą dietą, zwłaszcza z uwagi na fakt, że nie wymaga głodówki ani przesadnego ograniczenia kalorii. Jest zatem znacznie zdrowsza i stosując ją nie masz poczucia, że z dnia na dzień tracisz siły i wyglądasz na zmęczoną, wycieńczoną. Wręcz przeciwnie, ponieważ wiele osób, które zdecydowały się na wykupienie pierwszych dwóch miesięcy diety podkreśla, że wpłynęła ona nie tylko na ich wagę. Podkreślanymi często zaletami tego sposobu odchudzania jest poprawa samopoczucia, regulacja wypróżnień, większa ochota do działania i oczywiście spadek wagi. Zazwyczaj po dwóch pierwszych miesiącach diety, które można wykupić, zadowolone użytkowniczki decydowały się na jej przedłużenie.
Dieta ma również tę zaletę, że ułatwia nawadnianie organizmu. W jadłospisie, przy opisie posiłków znajduje się ilość wody, którą powinnaś wypić. Dzięki temu organizm zaczyna lepiej działać, gdyż częstą przyczyną problemów z nim związanych, również nadwagi, jest brak odpowiedniej ilości wody.
Podstawową zaletą diety bebio jest utrata niechcianych kilogramów. Wynika to z połączenia zdrowego, racjonalnego odżywiania z aktywnością fizyczną. Oczekiwane efekty można uzyskać tylko podczas ścisłego trzymania się otrzymanego planu działania i jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.