Przejdź do treści

Dieta oczyszczająca złożona z soków

Dieta na oczyszczanie organizmu

Ogromne pokłady niezdrowej, sztucznej żywności oraz zażywanie leków powoduje, iż ludzki organizm zatraca zdolność samodzielnego oczyszczania z zalegających w nim toksyn. Współcześnie niektórzy z nas muszą już wspomagać ten proces, stosując dietę przywracającą równowagę flory jelitowej. Toksyny to szkodliwe związki chemiczne, o których większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Rozwój cywilizacyjny powoduje, iż coraz częściej jesteśmy na ich działanie narażeni. Niemal każda żywność jaką spożywamy jest wysoko przetworzona – zawiera konserwanty, sztuczne aromaty oraz barwniki. Nadużywanie leków wszystko jeszcze dodatkowo pogarsza. Innym czynnikiem zatruwającym organizm jest środowisko jakie nas otacza- zanieczyszczone powietrze i woda. Dla przykładu najwięcej azotanów z zanieczyszczonej gleby zbiera się w sałacie, szpinaku oraz rzodkiewce.


opinie Detox Antismog cena suplement na oczyszczanie organizmu

Szukasz sposobu na oczyszczanie organizmu? Zainteresuj się suplementem DetoxAntismog, który w ostatnim czasie zebrał wiele pozytywnych opinii w sieci i jest najpopularniejszym suplementem na oczyszczanie organizmu w 2018 roku! Zastosowano w nim także naturalne składniki charakteryzujące się dość szerokim zastosowaniem. Dowiedz się więcej na temat suplementu DetoxAntismog - najpopularniejszego w 2018r na detoksykację organizmu.

SZCZEGÓŁY TABLETEK DETOX-ANTISMOG


Po co nam dieta oczyszczająca?

Dieta oczyszczająca będzie miała swoje zastosowanie, gdy chcielibyśmy poprawić kondycję zdrowotną lub fizyczną, a przy tym pomoże zrzucić kilka kilogramów. Ponadto wpłynie także na poprawę kondycji skóry, pomoże pozbyć się zbyt dużej ilości wody nagromadzonej w organizmie. Po zastosowaniu diety oczyszczającej stosujący ją opisują jej efekty, jako ogólne uczucie lekkości, wypoczęcia i lepszego samopoczucia, a także lepszej sprężystości tkanek na całym ciele. Dieta oczyszczająca sprawdzi się także u osób z nadciśnieniem, zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Będzie też pomocna przy kamicy nerkowej.

Warto pamiętać, iż tego rodzaju dieta przyniesie oczekiwany rezultat tylko kiedy będzie stosowana właściwie. Źle przeprowadzona może nieść ze sobą przykre skutki dla naszego organizmu. Dieta oczyszczająca tak naprawdę polega na oczyszczeniu kluczowych w procesie filtrowania organizmu organów, czyli jelit oraz wątroby.

Kto powinien unikać diety oczyszczającej?

Taka dieta nie jest zalecana osobom mającym kłopoty na poziomie układu pokarmowego oraz moczowego. W dodatku nie jest to typowa dieta odchudzająca, dlatego osobom jakim zależy raczej na utracie wagi ciała, powinny zdecydować się na inną, skuteczniejszą dietę. Ponadto, nie trzeba chyba wspominać, że dieta ta nie jest zalecana kobietom w ciąży.
W przypadku wszystkich diet oczyszczających mogą je stosować tylko osoby zupełnie zdrowe. Zatem poleca się udać się na badania krwi zanim zdecydujemy się na dietę.

Dieta sokowa

Pośród licznych diet oczyszczających najczęściej wybieraną jest dieta sokowa. Nie jest ona zbyt restrykcyjna, a przy tym jest niezwykle smaczna. Dieta sokową może opiera się tylko o same soki i tą powinno się stosować 7 dni. W jej przypadku wszystkie posiłki w ciągu dnia zastępuje się świeżo wyciśniętymi sokami. Drugi rodzaj diety może trwać 14 dni. Podczas niej można swobodnie spożywać bardzo lekkie dania, do których wypija się od pół do nawet litra świeżo wyciśniętych soków. Soki mogą zawierać jeden rodzaj owoców lub warzyw, lub być mieszane. Nie ma tutaj przeciwwskazań. Można jest również rozcieńczać wodą.

Jakie owoce i warzywa najczęściej się stosuje?
Najpopularniejszymi produktami jakie wybieramy są np. jabłka, marchewki, selery, korzeń pietruszki, pomarańcze, cytryny, grejpfruty, buraki, ogórki, pomidory i kiszona kapusta.

Przebieg 7 dniowej diety sokowej

Jeśli zdecydujemy się na dietę sokową tylko na bazie soków to należy wiedzieć o paru ważnych kwestiach. Na początku dnia należy wypić wodę z sokiem z cytryny. Z kolei na pierwsze i drugie śniadanie (do południa) można przygotować sobie dwa gęste soki na bazie owoców lub owoców i warzyw. Owoce zaleca się spożywać w pierwszej połowie dnia, gdyż cukry w nich zawarte będą energią dla organizmu, a przy tym będą szybciej rozkładane. Im dalej do wieczora tym ta zdolność zmniejsza się. Na obiad, podwieczorek i kolację wypija się już soki z warzyw. Ewentualnie z odrobiną owoców. Takie soki wypija się najczęściej na zimno, ale również w lekko podgrzanej formie np. na obiad. Można do nich dodać trochę ulubionych ziół. Doskonała będzie bazylii i pieprz do soku pomidorowego, albo majeranek i pieprz do soku z buraków. Wieczorem można uzupełnić dietę o napary m.in. z kopru włoskiego, który pomaga w pozbyciu się gazów jelitowych albo wywar z brzozy, który pomoże uwolnić toksyny przez częstsze oddawanie moczu. W trakcie całej diety nie zapominajmy o piciu samej wody mineralnej.

efekty diety na oczyszczanie organizmu i opinie

Proponowana dieta wzbogacona o soki na 14 dni

W przypadku diety oczyszczającej wzbogaconej o soki sytuacja wygląda nieco inaczej. Przez pierwsze 3 dni należy spożywać tylko warzywa i owoce, jednak w różnej postaci np. surówki, sałatki, gotowane, na parze, a do tego pić samodzielnie wyciśnięte soki. Od czwartego dnia należy wprowadzać produkty mleczne płynne np. kefir czy jogurt naturalny. Dwa dni później wprowadzamy kasze, ryż, płatki. Kolejne dwa dni później można dodać biały ser, następnie po dwóch dniach rybę na parze albo gotowaną. Za dwa dni zjedz dopiero chude mięso. Po każdym posiłku wypijamy soki. Całość trwa 14 dni.

Efekty diety oczyszczającej?

Długofalowe, pozytywne efekty będą widoczne dopiero po czasie. Jednak podczas trwania samej diety, jak i bezpośrednio po niej należy liczy się z przykrymi skutkami. Zasada jest taka, że im więcej toksyn nagromadziło się w naszym organizmie, tym bardziej przykre będą skutki uboczne oczyszczania. Chodzi tutaj głównie o osłabienie.

Lepsza będzie wyciskarka czy sokowirówka?

Aby otrzymać sok trzeba go najpierw przygotować. Jest to możliwe dzięki wyciskarce lub sokowirówce. Tym co przemawia za tą pierwszą jest możliwość uzyskania soku wraz z cennym miąższem. To w nim znajduje się najwięcej składników odżywczych, enzymów, witamin i minerałów. Zaletami sokowirówki jest jej niższa cena oraz szybszy czas przygotowania soków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.