Przejdź do treści

Dlaczego warto korzystać z tabletek na odchudzanie?

Dlaczego warto korzystać z tabletek na odchudzanie?

W Internecie można znaleźć naprawdę wiele mniej lub bardziej skutecznych sposobów na odchudzanie. Najbardziej popularnym sposobem od wielu lat stały się tabletki odchudzające. Istnieje wiele spekulacji czy naprawdę działają. Odpowiedź jest jedna: to zależy.

Reklamowy sposób na odchudzanie

Praktycznie na każdym kanale telewizyjnym, a nawet w Internecie bardzo popularne stały się reklamy tabletek lub suplementów odchudzających. Wszystko to ma ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez wiele osób. Ogromna reklama wokół tego typu specyfików spowodowała gwałtowny wzrost sprzedaży w aptekach oraz drogeriach. Leki na odchudzanie nie mają na celu powodować u nas utraty zbędnych kilogramów, a najczęściej odpowiedzialne są za przyśpieszenie metabolizmu czy szybsze oczyszczanie jelit. Musimy pamiętać, że samo stosowanie tabletek nie sprawi, że nasza waga zacznie spadać. Wszystko to jedynie dodatek, a zbędne kilogramy można stracić jedynie przez codzienną aktywność fizyczną oraz zdrową i zbilansowaną dietę. Stosowanie leków na odchudzane może nam z pewnością pomóc, ale w jakim zakresie, to też w dużej mierze, zależy od nas.

Jakie suplementy na odchudzanie wybrać

Według polskiego prawa suplementy diety są traktowane jako przedmioty spożywcze, a co za tym idzie może kupić je każdy bez względu na wiek. Dla jednych to ogromne ułatwienie, a dla innych wręcz przeciwnie. Osoby, które decydują się na kupno tych leków, a jednocześnie cierpią na inne poważne dolegliwości lub zażywają specjalne leki, muszą zachować szczególną rozwagę Jeżeli planujemy zakup tego typu suplementów diety, powinniśmy skorzystać z porad specjalisty lub zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami. Wszystko to pozwoli nas uchronić przed niebezpiecznymi konsekwencjami stosowania składników, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Pamiętajmy, aby bardzo dokładnie zapoznać się ze składem suplementów. Jednocześnie nie wolno przekraczać zalecanej liczby tabletek na dzień.


Ranking Tabletek na Odchudzanie - Lipiec 2020r

Ostatnia aktualizacja rankingu: 05.06.2023

Substancje wspomagające utratę zbędnych kilogramów

Istnieje wiele naturalnych substancji, które zostały dokładnie przebadane i udowodniono ich wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Pamiętajmy, że samo stosowanie nie pomoże nam w utracie wagi. Konieczna jest również regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa i zbilansowana dieta. Do naturalnych składników, które mają wpływ na utratę kilogramów, należą między innymi:

Kofeina

Kofeina ma za zadanie przyśpieszenie metabolizmu kwasów tłuszczonych oraz pobudzić nasz organizm do działania mimo możliwego zmęczenia fizycznego. To ogromnie ważne dla osób, które regularnie trenują. Niewiele osób wie, że kofeina ma za zadanie również hamowanie apetytu, jednak tylko na kilka chwil. Jeżeli decydujemy się na spożywanie suplementów, które zawierają w swoim składzie kofeinę konieczna jest rezygnacja z takich produktów, jak kawa, cola, herbata czy popularne obecnie napoje energetyczne. Przy stosowaniu kofeiny ważne jest, aby pilnować ściśle określonych dawek. Ich przekroczenie może powodować bezsenność, drżenie rąk i deficyt magnezu.

Zielona herbata

Zielona herbata od lat cieszy się dobrą sławą w czasie stosowania diety. Ten rodzaj herbaty zawiera ogromne ilości polifenoli i katechin, których głównym działaniem jest przyśpieszenie metabolizmu. To nie jedyne wspaniałe działanie zielonej herbaty, ma ona za zadanie opóźnić proces starzenia oraz zapobiega licznym chorobom krążenia.

Chrom

Jego głównym celem jest regulacja stężenia cukru we krwi. Jeżeli mamy tendencje do niskiego poziomu cukru we krwi często sięgamy po wysokokaloryczne słodycze, a wszystko dlatego, że odczuwamy ogromny głód. Spożywanie umiarkowanej ilości chromu powoduje wzrost ilości insuliny, a to ma za zadanie zwiększenie efektywności dostarczania cukrów do organizmu. Nie powinno się jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki chromu.

Błonnik pokarmowy

To również bardzo ważny składnik, który pomaga w obniżeniu wagi ciała. Jego głównym zadaniem jest wspomaganie pracy jelit oraz ułatwia wypróżnianie. Pamiętajmy jednak, że spożywając dużą ilość błonnika, musimy stale uzupełniać płyny. Błonnik pęcznieje w żołądku, a co za tym idzie, tworzy uczucie pełności utrzymujące się przez długo czas.
Jak widzimy, samo spożywanie suplementów odchudzających nie spowoduje natychmiastowej utraty zbędnych kilogramów. Konieczna jest aktywność fizyczna oraz zdrowa i zbilansowana dieta. Przed zażyciem leków odchudzających konieczne jest zapoznanie się z ich składem oraz zachowanie zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.