Przejdź do treści

„Doktor Ty” – co warto wiedzieć o tej książce

książka o medycynie alternatywnej i odchudzaniu

Tytuł ten pojawił się na rynku książkowym i od razu wzbudził liczne kontrowersje wśród odbiorców, ponieważ porusza niecodzienny temat, jakim jest (według autora) zdolność ludzkiego organizmu do samouzdrawianiainaczej przedstawia pogląd mówiący o tym , że

„aptekę mamy w sobie”.  Samouzdawianie, czyli zdolność pobudzania w organizmie procesu leczenia, bez potrzeby zażywania leków, albo w wyjątkowych sytuacjach – zażywania ich, lecz zwiększania naturalnie ich działania. 

Autor stawia na naturalne sposoby leczenia, a „statystyczne cztery tabletki” dziennie przypadające na Polaka to zdecydowana przesada. Przedstawia wyniki swoich badań, a dla sceptyków pokazuje, jak zweryfikować ich wiarygodność. Zwraca uwagę czytelnika na fakt, iż w przeszłości leki nie były dostępne i nasi przodkowie dawali sobie radę z tymi problemami zdrowotnymi. Kwitło zielarstwo, jak również medycyna naturalna. Wierzono w nie i z powodzeniem stosowano.  Obecnie widać powracający trend Eko. Nie tylko w medycynie, ale także sposobie odżywania, czy po prostu stylu życia np. otaczanie się przedmiotami z recyklingu, wykonanymi z naturalnych produktów.

Jeden z rozdziałów tłumaczy w ciekawy sposób, jak w rzeczywistości działa tzw. placebo oraz jak właściwe podejście lekarza (pozytywne) ma wpływ na psychikę chorego. Ponadto, o sygnałach jakie daje nam nasz organizm, kiedy coś zaczyna się w nim dziać.

Interesujący jest także rozdział mówiący o tym, jak bardzo pozytywne myślenie, radość oraz relaks wpływa na zdrowie, a nawet długość życia. Podobnie unikanie stresu, jak również radzenie sobie z nim.  Na przykładzie choroby nadciśnieniowej, tłumaczy, jak można się jej pozbyć bez medykamentów.  Składa się na to między innymi zmiana stylu życia, diety i sposobu myślenia. Autor mówi też o tym, że współczesny człowiek woli iść na łatwiznę i zażyć leki niżeli zmienić coś w swoim postępowaniu oraz przyzwyczajeniach.  Podkreśla, że nie ma leków, które nie posiadałyby negatywnych skutków ubocznych – wszystko napisane jest na ulotkach, ale czy ktoś je czyta? Skoro lekarz przepisał, zalecił lek to ufamy mu bez zastanowienia.

Książka nie neguje dzisiejszej medycyny i nie twierdzi, że leki to wymysł koncernów farmaceutycznych. Pokazuje jednak, jak można bez nich się obejść i poradzić, gdyż jest to bezpieczne dla naszego organizmu.  Mimo różnych poglądów, przekonań oraz opinii na temat tej publikacji,  prezentuje ona naprawdę parę uniwersalnych porad dla każdego, które warto przeanalizować i być może zastosować.  Opinie wielu czytelników mogą zaskoczyć. Opisują oni, jak bardzo zmieniło się ich życie po zastosowaniu choćby kilku z porad, czy metod z książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.