Przejdź do treści

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

co warto wiedzieć o przebarwieniach na twarzy

W dzisiejszych czasach panuje moda na jasną i świetlistą skórę, bez licznych przebarwień. Obecnie liczne niedoskonałości są usuwane przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej, jednak istnieje również wiele domowych metod, mających na celu zapobieganie ich powstawania.

Przyczyny powstawania przebarwień na twarzy

Różnego rodzaju przebarwienia pojawiające się na naszej skórze to ogromny problem i powód do powstawania kompleksów dla każdej kobiety. W naszej skórze znajdują się komórki, które wydzielają ogromną ilość melanin. Jeżeli ta nagromadzi się w dużej ilości, w niektórych częściach naszego ciała może dojść do powstawania licznych przebarwień. Przebywanie dużej ilości czasu na słońcu, bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kosmetykami może doprowadzić do powstawania licznych śladów. Badania dowodzą, że wraz ze starzeniem się jesteśmy bardziej podatni na powstawanie na skórze przebarwień. Kolejną przyczyną są liczne zaburzenia hormonalne, które mogą mieć różne podłoże. Zarówno antykoncepcja hormonalna oraz nieprawidłowe funkcjonowanie wielu narządów może mieć ogromny wpływ na nasz organizm i tworzenie przebarwień na ciele. Oczywiście przebarwienia na skórze mogą być wynikiem blizn, powstałych w wyniku trądziku bakteryjnego. Czystość powietrza może mieć ogromny wpływ na nasz organizm.

Zabiegi, które pomogą pozbyć się przebarwień

Obecnie w wielu salonach medycyny estetycznej istnieją zabiegi, które mają pomóc nam pozbyć się licznych przebarwień na całym ciele. Aby dobrać odpowiedni dla naszej cery zabieg, należy skonsultować się ze specjalistą. Do najbardziej popularnych zabiegów należą między innymi:

 • Infuzja tlenowa
  Zabieg polega na bezpośrednim aplikowaniu stężonego tlenu bezpośrednio na naszą skórę, dzięki czemu aktywne składniki wnikną w jej głąb. Wszystko to spowoduje lepsze ukrwienie, zmniejszy widoczność naszych zmarszczek oraz zatuszuje znacznie liczne przebarwienia. Jeżeli w trakcie wykonywania zabiegu zostanie użyty kwas hialuronowy, nasza skóra uzyska gładkość oraz młody wygląd.
 • Laserowe usuwanie przebarwień
  To obecnie bardzo popularna i skuteczna metoda na świecie. Pozwala na całkowite pozbycie się przebarwień ze skóry i całego ciała. Najczęściej najbardziej widoczne efekty widoczne są po wykonaniu około 4-5 zabiegów. Zabieg polega na bezpośrednim działaniu wiązki lasera na skórę. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nasza skóra może wydawać się zaczerwieniona i opuchnięta, jednak wszystko to zniknie w przeciągu kilku dni.

Czy do zabiegu usuwania przebarwień musimy się jakoś przygotować?

Powinniśmy się specjalnie przygotować do wykonania zabiegu. Na około miesiąc przed zabiegiem powinniśmy odstawić wszelkie kremy oraz leki, które zawierają witaminę C oraz liczne kwasy owocowe. Należy również unikać opalania zarówno na powietrzu, jak i w solarium. Na około dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu konieczne jest unikanie peelingów w miejscach, które będą objęte zabiegiem. Ponadto konieczne będzie częste nawilżanie skóry odpowiednimi kosmetykami. To najważniejsze zalecenia, o których musimy pamiętać decydując się skorzystanie z zabiegu laserowego usuwania przebarwień.

Domowe sposoby na walkę z przebarwieniami skóry

Jak wiemy, zawsze najlepiej zacząć leczenie domowymi sposobami, a jeżeli te zawiodą, konieczna będzie pomoc specjalisty. Do najbardziej popularnych domowych sposobów walki z przebarwieniami należą między innymi:

 • Regularne peelingi
  Stosowanie regularnie peelingów nie tylko rozjaśni naszą skórę, ale również usunie martwy naskórek, a to w bardzo dobry sposób pozwoli przygotować naszą skórę na przyjęcie aktywnych składników.
 • Cytryna
  To właśnie ona uważana jest za jedną z najskuteczniejszych broni w walce z przebarwieniami, które pojawią się na naszej skórze. Należy regularnie przemywać naszą skórę sokiem z cytryny jedynie w miejscach, gdzie pojawią się przebarwienia.
 • Soda oczyszczona
  Jak wiemy, soda oczyszczona ma wiele bardzo przydatnych składników. Idealnie sprawdza się walce z licznymi przebarwieniami na naszej skórze. Stosowana jest w formie maseczki, którą nakłada się na miejsca licznych przebarwień.
 • Ogórek
  Ogórek wykazuje liczne działania rozjaśniające. Ponadto w niezwykły sposób nawilża naszą skórę. Stosowany najczęściej w formie maseczki. Istnieje możliwość dodania do maseczki z ogórka kilku kropel soku z cytryny.

Jak łatwo zauważyć, przebarwienia na skórze dotykają naprawdę ogromną grupę osób niezależnie od wieku. Istnieję jednak wiele sposobów, które pozwolą nam się ich pozbyć. Pamiętajmy, że zawsze lepiej zacząć walkę z przebarwieniami od domowych sposobów, a jeżeli te zawiodą, należy udać się po pomoc do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.