Przejdź do treści

Jak schudnąć w miesiąc? Ciekawe sposoby i diety ekspresowe

Jak schudnąć w miesiąc? Ciekawe sposoby i diety ekspresowe

Żartobliwie można powiedzieć, że dieta jest jednym z najstarszych słów, jakie zna ludzkość. Chyba nie było epoki, w której ludzie, zwłaszcza kobiety, nie martwiłby się swoimi kilogramami i najczęściej marzyły o wiotkiej i szczupłej sylwetce. Co prawda jeszcze i teraz znalazłyby się plemiona w której tusza uchodzi za synonim bogactwa i urody, ale są to z reguły plemiona prymitywne, a i tam mężczyźni o obfitych kształtach oglądają się za szczupłymi i zgrabnymi damskimi sylwetkami. Jednym słowem, nie ma wyjścia szczupłe ciało jest przedmiotem pożądania. Cóż z tego jednak, kiedy kilogramy przybywają wielu z nas w tempie zastraszającym i nie można wszystkiego tłumaczyć pustymi kaloriami. Znaczna część ludzkości żyje w strefach dobrobytu, gdzie nie ma problemu z dostępem do żywności, ale niestety zapomina się o zasadach zdrowego żywienia.


Ranking Tabletek na Odchudzanie - Lipiec 2020r

Ostatnia aktualizacja rankingu: 05.06.2023

Strata kilogramów w miesiąc?

Są momenty w życiu, kiedy szybka utrata wagi jest naszym priorytetem i zrobimy dosłownie wszystko, żeby w kilka tygodni zrzucić zbędne kilogramy. Schudniecie w miesiąc jest możliwe, ale należy to tak, by nie odbiło się to na naszym zdrowiu, a dodatkowo tak, by po okresie diety nie wrócić do poprzedniej wagi, tak jak to się dzieje w przypadku wielu osób, także celebrytów, którzy spektakularnie chudną, by w ciągu kilku tygodni ponownie przybrać na wadze. Jeśli chcemy, by nasza sylwetka była smukła i szczupła powinniśmy na stale zmienić nawyki żywieniowe. Nie może być tak, że zaczynamy inaczej jeść, jesteśmy aktywni fizycznie, w efekcie czego chudniemy. Natomiast po uzyskaniu wymarzonej wagi, wracamy do dawnych nawyków, a waga… ponownie rośnie.

Rady dla odchudzających się

Jeśli chcemy szybko ale i zdrowo się odchudzać musimy przestrzegać kilku zasad:

  1. Dieta musi być urozmaicona. Nie można restrykcyjnie eliminować pewne składników, bo nasza dieta może stać się uboga w najbardziej potrzebne witaminy i mikroelementy.
  2. Śniadanie jest podstawowym posiłkiem dnia. Nie można z niego zrezygnować, bo nasz organizm się zbuntuje i będzie posiłkować niezdrowymi przekąskami.
  3. Konieczna jest całkowita rezygnacja z cukrów prostych. Słodkie napoje, wysokokaloryczne ciasta powinny być całkowicie wyeliminowane z codziennej diety.
  4. Należy unikać smażenia, nawet na najlepszych tłuszczach. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest gotowanie na parze.
  5. Zapomnijmy o fast-foodach. Wszystkie posiłki powinny być przygotowywane w domu, ze świeżych, sprawdzonych produktów.
  6. Codziennie należy wypić minimum półtorej butelki niegazowanej wody mineralnej.
  7. Do nowej diety należy dołączyć aktywność fizyczną. Można zapomnieć o codziennym polegiwaniu przed ekranem telewizora lub komputera.

Przed odchudzaniem

Każda decyzja o odchudzaniu powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem. Może się okazać, że wybrana dieta jest nieodpowiednia dla naszego organizmu. Badania mogą też wykazać, że nie powinniśmy się odchudzać z powodów zdrowotnych. Restrykcyjne diety bywają niekorzystne dla organizmu. Podczas diety, warto poszukać pomocy u rodziny i znajomych. Ich wsparcie może okazać się niezastąpione.

efekty diety na oczyszczanie organizmu i opinie

Szybkie i skuteczne diety

Dieta 1000 kalorii
Jest to dieta popularna i skuteczna, ale dość restrykcyjna. Jak sama jej nazwa wskazuje codzienna dawka posiłków nie może przekraczać 1000 kalorii. Nie jest łatwo takiej dawki nie przekroczyć. Ciągle trzeba liczyć zjadane kalorie. Plusem jest to, że możemy jeść praktycznie wszystko, byle tylko magiczny wskaźnik nie został przekroczony. W praktyce oznacza to jednak rezygnację z wielu produktów, na pewno możemy zapomnieć o słodkich napojach, ciastkach, białym pieczywie, tłuszczach. Ponieważ dieta 1000 kalorii należy do diet restrykcyjnych, najlepiej jest przed jej podjęciem skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Dieta powinna być też od czasu do czasu przerywana. Jej podstawą jest regularne spożywanie posiłków. Miedzy kolejnym posiłkami muszą być regularne przerwy, a same posiłki powinny być w określonych godzinach. Należy jeść dużo warzyw i owoców, ale zapomnijmy o tych zawierających cukier, jak winogrona, banany, ananasy. Koniecznie trzeba pić około trzech litrów zmineralizowanej wody. Wskazana jest też herbata zielona. Ponieważ gwałtowne przerwanie diety grozi efektem jo-jo, kaloryczność posiłków powinna być zwiększana stopniowo i nieznacznie.
Dieta turbo
Dieta turbo opiera się na produktach wysoko nasyconych, do których zalicza się między innymi: orzechy, owoce, warzywa, nabiał i mięso. Zestaw produktów wydaje się dość ciekawy. Ważne, by pamiętać, że spożywane posiłki muszą być niskokaloryczne, takie które pozwalają przyspieszyć nasz metabolizm, a w konsekwencji spalanie tłuszczu. Podkreśla się znaczenie spożywania warzyw i owoców, ale nie narzuca, jakie one powinny być. Zaleca się ograniczenie, tłuszczów, słodyczy. Zawsze trzeba wybierać produkty o najniższej zawartości tłuszczu. Dieta turbo nie należy do diet restrykcyjnych. Należy jeść wszystko, co jest zdrowe i naturalne, a odrzucić słodycze, białe pieczywo i fast foody.

1 komentarz do “Jak schudnąć w miesiąc? Ciekawe sposoby i diety ekspresowe”

  1. Dziewczyny, chętnie podzielę się z Wami moim doświadczeniem z dietą sokową. Na początku byłam sceptyczna, dlaczego? Przechodziłam w swoim życiu już wiele diet i mało z nich miało jakikolwiek efekt. Moje drogie, jestem dowodem, że taka dieta naprawdę pomaga i jest smaczna. Wszystko szykowałam sama w domu, tylko wyciskarkę w philipiaku kupiłam, bardzo pomocny sprzęt z wyższej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.