Przejdź do treści

Kapsaicyna – uniwersalny środek nie tylko na odchudzanie

Odchudzanie kapsaicyna

Jest to środek, który znany jest na całym świecie ze swoich bardzo ostrych i rozgrzewających właściwości. Jest elementem składowym na przykład ostrych papryczek. Jej właściwości są jednak wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle. Najlepszym przykładem są środki odchudzające, które stosuje się w postaci balsamów.

Czym jest kapsaicyna?

Jest to środek chemiczny, który po spożyciu lub natarciu nim skóry działa bezpośrednio na receptory bólu i wywołuje w mózgu reakcję, która jest później odbierana przez ciało jako pieczenie i ból. Substancja ta występuje naturalnie w papryczkach chili. To dzięki niej jest taka ostra i piecze w język.
Środek ten w dużych ilościach jest groźny dla zdrowia, a nawet życia. Jednak stosowany rozsądnie może przynieść świetne wyniki zarówno w trawieniu jak i na przykład w odchudzaniu. Ta mocno specyficzna substancja rozpuszcza się w alkoholu i tłuszczach, dlatego piekącą potrawę z papryczkami dobrze jest zapić alkoholem lub mlekiem.

Kapsaicyna na odchudzanie

Rozgrzewający środek na odchudzanie

Kapsaicyna jest środkiem używanym do produkcji wspomagaczy odchudzania. Dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym, świetnie wspomaga pozbycie się cellulitu i naprężenie skóry. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza dla osób, które mają problem z obwisła skórą i nadmiernym cellulitem.
Choć kapsaicyna najczęściej jest stosowana w balsamach i środkach do użytku zewnętrznego, to jednak pojawia się również w postaci suplementów diety na odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że wówczas takie tabletki muszą posiadać atest i być przebadane, bo takie pochodzące z niewiadomego źródła, mogą zaszkodzić zdrowiu.

Zastosowanie kapsaicyny w medycynie

Kapsaicyna ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Jej niesamowite właściwości, są wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu najróżniejszych chorób. Dzięki temu, że usprawnia funkcjonowanie wszystkich układów narządów człowieka, jest w stanie wyleczyć wiele schorzeń i chorób. Jest jednak taki warunek, że dawka musi być podawana zgodnie z zaleceniami lekarza.
Największym odkryciem jakie dokonano w związku z badaniami nad kapsaicyną, to fakt, że wspomaga ona leczenie nowotworów. Dzieje się tak gdyż pobudza pracę wątroby i zwiększa jej wydolność. A jak wiadomo to ona jest odpowiedzialna za pozbywanie się toksyn z organizmu człowieka. Organizm odpowiednio oczyszczony, nie ma z czego stworzyć nowotworów.
Ponadto kapsaicyna podawana w odpowiednich dawkach jest w stanie usunąć z organizmu takie substancje, jak aflatoksyna B1, nitrozoamina, karbaminian winylu. Są to znane i bardzo groźne substancje, które najczęściej powodują powstawanie nowotworów. Co więcej badania wykazały, że kapsaicyna działa nie tylko w profilaktyce, ale również skutecznie walczy z rakiem pęcherza moczowego oraz prostaty.
W zależności od tego jakie stężenie kapsaicyny przyjmuje pacjent, może ona poradzić sobie również z najróżniejszymi bakteriami znajdującymi się w ciele człowieka. Niektóre z nich z czasem wywołują straszne choroby, dlatego oczyszczające działanie kapsaicyny ma ogromne znaczenie dla zdrowia i dobrej kondycji ciała. Choć przyjmowana w dużych ilościach, nie ma dobrego wpływu na działanie żołądka, to w mniejszych dawkach zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka.
Jak się okazuje, dzięki badaniom na szczurach, udowodniono, że kapsaicyna jest świetnym środkiem do profilaktyki zapobiegania choroby Alzheimera. Jest to straszna i śmiertelna choroba, która zazwyczaj dosięga starsze osoby. Gdy opanuje ciało i mózg człowiek ma szczególnie utrudnione codzienne funkcjonowanie, nie wspominając już nawet o tak trudnych kwestiach jak nierozpoznawanie najbliższych. Naukowcy podawali szczurom regularnie dawki kapsaicyny i zauważyli, że dzięki temu w organizmie znacznie obniżyły się substancje, które ostatecznie wywołują tą chorobę.
Co więcej kapsaicyna jest używana do produkcji maści i plastrów rozgrzewających. Są one niezwykle ważne w bólowych stanach, gdzie ciepło wywoływane przez środki medyczne, koi i pomaga znieść nawet bardzo silne stany bólowe. Należy jednak pamiętać, że substancja ta w takich środkach może być używana jedynie zewnętrznie.

Jak schudnąć

Kapsaicyna w obronie własnej

Kapsaicyna w czystej postaci jest mocno toksyczna. Choć ma szerokie zastosowanie w medycynie, to sama w sobie potrafi wywołać ogromne szkody w zdrowiu. W większych dawkach powoduje zaburzenia w widzeniu i oddychaniu. Dlatego stosowany jest do produkcji gazów pieprzowych. Jego stężenie nie przekracza jednak 15%.
Jego silne działanie piekące i rozgrzewające, zapobiega możliwości szybkiej reakcji napastnika. Jeśli spryskasz taką osobę gazem pieprzowym, to nie tylko nic nie zobaczy ale również przez krótka chwilę nie będzie mógł oddychać i straci orientację. Choć nie wyrządza to żadnej długotrwałej krzywdy takiej osobie, to daje realną szansę na ucieczkę i uratowanie swojego mienia lub nawet życia.

Kapsaicyna jest bardzo uniwersalnym środkiem, który nie tylko może uratować życie w chorobie ale również w sytuacji kryzysowej, jakim jest napaść. Choć naturalnie występuje w składzie ostrych papryczek, a podawana w swojej czystej postaci, potrafi być śmiertelna, to tak naprawdę jest niesamowitym środkiem stworzonym przez matkę naturę, który jest niezastąpiony w niektórych sytuacjach. Jego wszystkie właściwości i inne lecznicze możliwości są ciągle obiektem badań, a póki co jest stosowany w medycynie i innych gałęziach przemysłu.

1 komentarz do “Kapsaicyna – uniwersalny środek nie tylko na odchudzanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.