Przejdź do treści

Skuteczne oczyszczanie organizmu – 4 najlepsze składniki

Jak oczyścić organizm?

Czujesz się ociężała? Nie masz na nic ochoty, a Twój brzuch wygląda jak balon? Masz problemy z wypróżnianiem? Jeśli choć jeden raz odpowiedziałaś „tak” to znak, że potrzebujesz oczyszczania organizmu oraz jelit. Nie obawiaj się jednak, możesz zrobić to w domu, bezpiecznie i skutecznie.

Po co nam oczyszczanie organizmu?

Do organizmu wraz z pożywieniem oraz powietrzem dostają się liczne toksyny. Nie da się ich uniknąć w obecnych czasach, jednak nie trzeba ich kumulować w ciele. Ich nadmiar przyczynia się do licznych problemów zdrowotnych, które uwidaczniają się poprzez ogólne złe samopoczucie, przyrost wagi, rozdrażnienie, wypadanie włosów, wypryski skórne.
Oczyszczanie jest więc sprzątaniem organizmu od wewnątrz, przyśpieszonym procesem usuwania substancji szkodliwych. Dieta, sport mogą wspomóc ten proces, gdyż przyśpieszają przemianę materii oraz działanie nerek, a przede wszystkim wątrobę. Jest ona naturalnym, najważniejszym organem odtruwającym organizm. Dzieje się to dzięki zachodzącym w niej reakcjom chemicznym, które są przeprowadzane dzięki enzymom (białkom o specjalnym przystosowaniu) i kofaktorom, pierwiastkom chemicznym (selen, wapń).
Żeby oczyszczanie organizmu było bezpieczne i prawidłowe konieczne jest dostarczanie wątrobie niezbędnych składników.


opinie Detox Antismog cena suplement na oczyszczanie organizmu

Szukasz sposobu na oczyszczanie organizmu? Zainteresuj się suplementem DetoxAntismog, który w ostatnim czasie zebrał wiele pozytywnych opinii w sieci i jest najpopularniejszym suplementem na oczyszczanie organizmu w 2018 roku! Zastosowano w nim także naturalne składniki charakteryzujące się dość szerokim zastosowaniem. Dowiedz się więcej na temat suplementu DetoxAntismog - najpopularniejszego w 2018r na detoksykację organizmu.

SZCZEGÓŁY TABLETEK DETOX-ANTISMOG


Pierwszy składnik: witamina C

Witamina C to inaczej kwas askorbinowy, niezwykle istotny dla oczyszczania organizmu oraz prawidłowego przebiegu procesów odbywających się w wątrobie. Witamina jest antyoksydantem (przeciwutleniaczem), co oznacza że ma zdolność usuwania z ciała wolnych rodników, które uszkadzają komórki i mogą prowadzić do pojawienia się chorób nowotworowych. Jest znana również jako środek wspierający układ odpornościowy, dzięki czemu jest pomocna podczas walki z przeziębieniem, redukuje jego objawy. Jednocześnie ma zdolność obniżania złego cholesterolu we krwi, a to wiąże się z ograniczaniem rozwoju chorób układu krwionośnego, m.in. miażdżycy.
Dla oczyszczania organizmu witamina C ma znaczenie z uwagi na pobudzanie przez nią układów oczyszczających znajdujących się w wątrobie. Aby do tego doszła potrzebna jest bardzo duża dawka witaminy, sięgająca 200 mg dziennie. Można to zrobić głównie poprzez spożywanie owoców cytrusowych: mandarynki, pomarańcze, kiwi, cytryny, oraz ziemniaków i kapusty. Jest jej dużo także w soku żurawinowym, który zapobiega infekcjom pęcherza moczowego.

Drugi składnik: wapń

Wapń kojarzony jest głównie z układem kostnym oraz nabiałem jedzonym w celu jego dostarczania ciału. Istotnie układ kostny jest największym składem wapnia w ludzkim ciele. Jest to w nim aż 99%, jednak jego rola nie ogranicza się tylko do wzmacniania kości. Wpływa na poprawne przekazywanie impulsów przez neurony, wpływa na skurcze mięśni, ma udział w krzepnięciu krwi oraz pomaga w usuwaniu kadmu (metal ciężki) oraz aflatoksyn (toksyny z grzybów) z organizmu.
Kadm można znaleźć w dymie papierosowym, który czasami bywa wchłaniany przypadkowo. W nadmiarze kadm przedostaje się do wszystkich organów, w tym nerek i doprowadza do ich uszkodzenia. Im go więcej, tym gorsze jest samopoczucie oraz skłonność do zachorowań. Wapń nie dopuszcza do wchłaniania się pierwiastka w układzie pokarmowym, jak również nie dopuszcza do osiadania w nim innych groźnych metali ciężkich, np. cynku, ołowiu. Dodatkowo wapń wiąże kwasy tłuszczowe znajdujące się w jelitach i nie dopuszcza do wchłaniania metali ciężkich, co ochrania przed nowotworami jelita grubego. Wapń najlepiej dostarcza się i przyswaja w nabiale (mleko, jogurty), lecz nie każdy może je jadać. Osoby z nietolerancją laktozy mogą suplementować wapń naturalnie poprzez włączenie do jadłospisu pietruszki, soi, orzechów laskowych.Porady detoksykacji organizmu

Trzeci składnik: karoten

Niepozorny karoten znajdujący się przede wszystkim w marchewkach i z nimi kojarzony jest naturalnym barwnikiem. Beta-karoten przyczynia się do wytwarzania witaminy A, która podobnie jak witamina C jest silnym przeciwutleniaczem oraz wpływa na skórę i poprawne działanie oczu. Ma działanie ochronne, nie dopuszcza do infekcji. Im częściej jesteś chora, tym mniej masz witaminy A i karotenu. Żeby go uzupełnić można przyjmować tabletki albo korzystać z tego, co dostarcza natura: brokułów, szpinaku, papryki, pomidorów.

Czwarty składnik: glutation

Glutation nie jest często wymienianym elementem, ale jest niezbędny dla organizmu. Właśnie z tego powodu każda komórka potrafi samodzielnie go wytwarzać. Glutation jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który ochrania komórki organizmu przed uszkodzeniami, zabija wolne rodniki oraz usuwa toksyny. Ma istotną rolę w oddychaniu wewnątrzkomórkowym, podczas którego wytwarzana jest energia. Jest składnikiem istotnym dla sportowców ułatwiając niwelowanie zmęczenia po treningu. Przydaje się także w licznych chorobach, które związane są z uszkodzeniami tkanki, np. choroby jelit oraz pomaga w usuwaniu metali ciężkich: arsenu, rtęci, ołowiu. Z uwagi na to, że z wiekiem ilość glutationu w organizmie maleje trzeba go suplementować z jedzeniem. Dużą jego ilość można znaleźć w szparagach, czosnku, kurkumie oraz awokado, które jest bombą witaminową oraz smaczną przekąską, nawet na kanapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.