Przejdź do treści

Suplementy i odżywki – Co warto wiedzieć?

odżywki i suplementy

Bardzo ważnym zagadnieniem w świecie zawodowego sportu są wszelkiego rodzaju odżywki suplementy. Nie ma chyba dziś już szans na to, by osiągać dobre wyniki nie stosując tego typu środków. To bardzo ważne, bowiem bez sukcesów trudno liczyć na sponsorów, a bez pieniędzy… no właśnie, wszystko kręci się wokół kasy. Z tym trzeba się niestety pogodzić. Czy jest jakaś rada na to, by nasz organizm był bardziej wydajny? Z pomocą przychodzą producenci mający w swojej ofercie wspominane odżywki suplementy. Tylko ze tutaj należy kierować się wielka rozwagą i trzeba wykorzystywać wiedzę pokoleń. Bez konsultacji z profesjonalistą, czyli lekarzem sportowym po owe odżywki suplementy sięgać nie powinniśmy, jeśli bowiem będziemy stosować je niepoprawnie dawkowo, w złych kombinacjach lub bez odpowiedniej diagnozy dotyczącej właściwości naszego organizmu, to możemy sobie narobić wiele kłopotów. Wspominane odżywki i suplementy potrafią doprowadzić nawet do zmian hormonalnych,a hormony i ingerencja nimi w ludzki organizm może doprowadzić do wielu poważnych dolegliwości.
Na pewno odżywki suplementy pojawiają się najczęściej w świecie kulturystyki i siłowni. Tam bowiem najczęściej dochodzi do dużych wysiłków fizycznych, ale organizm zażywa stosunkowo niewiele ruchu. Niestety często kulturyści i amatorzy dźwigania ciężarów źle pojmują odżywki suplementy. Uważają, ze to uzupełnienie do sterydów i dziek nim ktoś zażywający niedozwolone środki nie będzie musiał się kłopotać skutkami ubocznymi zażywania sterydów. To mylna opinia. To potężny błąd, wiedza o tym wszyscy ci, którzy czytają fachową literaturę. Owe odżywki suplementy wspomagają wydolność organizmu, ale tylko w tych momentach, kiedy stosowane są racjonalnie i zgodnie z zaleceniem lekarza sportowego. Łatwo z odzywkami przesadzić, a wtedy zazwyczaj sutki są wprost odwrotne od tych, jakie osiągnąć osoba zażywająca chce.

4 komentarze do “Suplementy i odżywki – Co warto wiedzieć?”

  1. Bardzo ciekawy, wyczerpujący artykuł. Sama interesuje się odchudzaniem i w trakcie pisania tego komentarza stosuję suplement w postaci tabletek odchudzających, którego efekty są zauważalne już po tygodniu. Trzeba podejść do tematu z odpowiedniej strony, trochę wiedzy się przydaje zawsze, ja poprostu wiem, że stosowanie kapsułek z dobrą dietą zwiększa szanse na osiągnięcie zadowalających efektów w niedługim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.